Mersin Streç Film

Ümit Ambalaj şirketi olarak ambalaj konusunda sizlere en iyi hizmeti vermek için çalşıyoruz.

Mersin Streç Film

Mersin streç film genel olarak sanayi ve endüstiride en çok kullanılan ürünlerden birisi streç filmler olarak karşımıza çıkmaktadır. Streç filmler paketlemede sıkça kullanılmaktadır. Mersin streç film genellikle ürünleri paletlere sarmak, birbirlerine ve palete sabitlemek için kullanılır. Bu genellikle ürün kaybını azaltmaya, yük dağılımını sağlamaya ve paletlerden ürünlerin düşerek çalışanların yaralanmasını azaltmaya yardımcı olur. Toz, nem, yağmur gibi dış etkilerden korumak için paketlemede kullanılmaktadır. Genel olarak streç film 50cm lik rulolar halinde satışa sunulmaktadır. Streç filmler makineli ve manuel kullanım olarak satışı yapılmaktadır. İmalat sektöründe hizmet veren pek çok firma streç filmlerle imal ettiği ürünleri sararak güvenliğini arttırmaktadır. Endüstride büyük ölçüde önemli paya sahip olan bu özel ürün kullanım konusunda pratik oluşu sebebiyle büyük talep almaktadır. Mersin Streç filmler günümüzde büyük ölçüde sanayide, evde ve iş yerinde tercih edilmektedir. Kolay şekilde yapışması ile birlikte ambalajlamak istenen ürünü kolay şekilde hava geçirmeyecek şekilde ambalajlayabilme özelliği ile streç filmler tercih edilmektedir. Tüketicilerin tercihlerine göre farklı en ve uzunluklarda olan palet streç filmler, günlük yaşamımızdaki işleri hafiflettiği gibi pratik şekilde saklama imkanı da sunmaktadır. Mersin streç film satan yerler arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Mersin Streç Film

Mersin streç film kullanımı çok eskilere dayanmaktadır. Streç film el tipi streç film ve makine tipi streç film olarak çeşitlenmektedir. El tipi streç filmler daha çok ebatları küçük olan malzemeleri sarmak için kullanılırken makine tipi streç filmler daha çok endüstride ve palet ambalajlamada kullanılmaktadır. Ambalajlama ve saklama insanoğlunun yaşamını daha konforlu şekilde devam edebilmesi için gerekli olan şartların başında gelmektedir. Gıdaları ve eşyaları ambalajlayarak saklamak kullanım ömrünü arttıracaktır. Bu yüzden günlük yaşam için tercih edilen şeylerin başında ambalajlama işlemi gelmektedir. İnsanlar ilk başlarda teknolojinin henüz ortaya çıkmadığı dönemlerde yaprak ve benzeri şeylerle ambalajlama işlemi yapmaktaydı. Plastik ürünler ilk olarak 1900’lü yılların başında Alexander Parkes tarafından icat edildi. Önceleri şekil verilecek olan malzemeler için kauçuk kullanılıyordu bu da pahalıya mal olmaktaydı. Parkes’in bu buluşu ile artık günümüz plastiğinin temelleri atılmış oldu. Böylece artık insanoğlunun yaşamı farklı bir yöne doğru evrilerek gelecekte plastik eşyaların içinde uzun süreli olarak eşyalar ve gıdaların saklamasının temelleri 1900’lü yılların başlarında atılmış oldu. Plastik ile sadece eşya saklama değil, şekil vererek farklı pek çok ürün ortaya konabilecek ve yaşam alanlarının en çok kullanılan eşyaları arasına gelecekti. Nitekim günümüzde öyle de oldu, 100 yılı aşkın bir süredir insanoğlunun yaşamında var olan plastik farklı bir değişim ve büyüme göstererek büyük kitlelere yayıldı.

Mersin streç film konusunda streç filmin kullanım alanları ve şekilleri birbirinden oldukça farklı olmaktadır. Örneğin streç film bir plastik maddeden üretilmesine rağmen kullanım alanı farklıdır. Plastik denildiği zaman pek çok kişinin aklına sert ve katı, belli bir şekle girmiş maddeler gelse de palet streç film ve koli bandı şeklinde esnek yapıya sahip olan ve şeffaf maddeler de plastikten üretilmektedir. Mersin streç film bu plastik maddelerin arasında gerek endüstride gerekse farklı alanlarda en çok tercih edilen ambalaj ürünleri arasında yer almaktadır. Kendinden yapışkanlı bir yapıya sahip olması, keskin kenarlarda bile yırtılmadan kavrama sağlaması ek olarak farklı bir malzeme kullanmadan kendiliğinden yapışması günümüzde bu ürünü özel kılan temel özellikler arasında yer almaktadır. Mersin streç filmler farklı kalınlıklarda ve boyutlarda firmanın taleplerine göre özel olarak üretilebilmektedir.

Plastik maddelerin ambalaj için kullanıma başlanması 2. Dünya savaşından sonra olmuştur. Savaş yıllarında oldukça bol miktarda üretilen polietilen maddesi savaşın sona ermesinin ardından piyasada kolay bulunmasından dolayı plastik üretimi hız kazanmıştır. Plastik ürünlerin ortaya çıkabilmesi için polietilen maddesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden o dönemde piyasada bol miktarda var olan bu ham madde ile savaşın hemen ardından hızlı bir şekilde plastik kullanımı artmıştır. Plastik ambalaj ürünlerinin sektörde hızlı şekilde büyüme süreci 1970 li yıllardan günümüze dek büyük bir ivme ile olmuştur. Streç filmlerin ülkemize girmesi ise 90’lı yılların başlarına dayanmaktadır. İlk olarak bu yıllarda ülkemizde üretilen streç filmler kısa sürede büyük bir talep görmüş ve hızlı şekilde talebi karşılamak üzere arz arttırılmıştır. Plastik ürünlerle petrol ürünleri birbiri ile doğrudan ilişkilidir. Petrol rafinelerinden çıkan farklı ürünlerin petrokimya tesislerinde işlenmesinin ardından plastik ürünler elde edilir. Dünya üzerindeki toplam petrolün sadece %4 gibi çok düşük bir miktarı plastik üretimi için kullanılır. Plastik ürünler günümüzde kolay şekilde işlenebilmesi, kolay şekil verilmesi ile yaşamı büyük ölçüde kolaylaştırdığı için tercih edilmektedir. Bu kolaylık ve konfor sebebiyle pek çok farklı plastik türevi eşya üretilmektedir.

STREÇ FİLMLER ÖZELLİKLERİ

Mersin streç film makine tipi ve el tipi streç film olmak üzere iki çeşit olup, ürünleri sıcak, soğuk, kir, toz, kötü koku ve benzeri şeylerden korumada büyük oranda etkilidir. Şeffaf olmasından dolayı ürünün sağlamlığını görebilmek mümkündür. Bu yüzden ürünü net şekilde gözlemlenebildiği gibi aynı zamanda kontrol imkanı da sunmaktadır.

Kendinden yapışkanlı bir yapıya sahip olduğu için kolay şekilde ambalajlanmak istenen kutunun şeklini alacaktır. Yırtılma ve benzeri hatalar minimal seviyede oluşur. Yani keskin köşelerde bile maksimum şekilde direnç göstererek iki, üç katlı bir streç film çekildiği taktirde yırtılma söz konusu olmayacağı gibi hava geçirgenliği de yok denecek kadar az olacaktır. Böylece içersinde yer alan ürünler çok daha güvenli taşınabilecektir.

İmal edilen her türlü ürünün paketlenmesinde ve ambalajlanmasında kullanılabilen Mersin palet streç film, -40 ile +80 derecelere varan dayanıklılığı ile endüstri için vazgeçilmez bir üründür. Yağmur ve benzeri hava koşullarından etkilenmediği gibi ürünü bu anlamda tam koruma sağlamaktadır.

  • Sarma veya elastik film kendinden yapışkandır. 
  • Yüksek çekme özelliği,% 400 ön germe oranına sahiptir.
  • Güçlü delinme ve yırtılma direncine sahiptir.
  • Toksik olmayan, çevre koruma, nem geçirmez, su geçirmez, toz geçirmez, korozyona dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

Streç Film Uygulama Alanları: 

Paketleme ve palet paketleme, kimya endüstrisi, elektronik aletler, kağıt endüstrisi, konserve endüstrisi, metal ürünleri endüstrisi, inşaat malzemeleri endüstrisi, ilaç endüstrisi, yiyecek ve içecek, ihracat ve diğer endüstriler için geçerli olan her türlü ürüne uygulanabilir.)

ambalaj iletişim

Ümit Ambalaj Şirketi

Ümit Ambalaj olarak tüm ambalaj hizmetlerini en kaliteli şekilde sağlıyoruz.