Kahramanmaraş Karton Koli

Ümit Ambalaj şirketi olarak ambalaj konusunda sizlere en iyi hizmeti vermek için çalşıyoruz.

Kahramanmaraş Karton Koli

Kahramanmaraş Karton Koli, Kutu ve kolilerin insan yaşamına doğrudan etkisi olduğunu net şekilde söylemek mümkündür. Çünkü Kahramanmaraş karton koli ve kutular sayesinde satın aldığımız ürünleri hasar almadan taşıyabilmekteyiz. Küçük ya da büyük fark etmeksizin satın aldığımız pek çok ürün kutu ve kolilerle taşındığı bir gerçektir. Bu yüzden koli ve kutular insan yaşamı ile doğrudan ilişkili olan araçlar sınıfında yer almaktadır. İş yaşamında özellikle endüstride, ulaşımda, taşınma süreçlerinde koliler insan yaşamına olumlu anlamda katkı sağlayan özel ürünlerdir. Kolilerin farklı boylarda olması, farklı ebatlara sahip olması ve en önemlisi istenildiği zaman katlanarak hacim konusunda büyük kazanımları ortaya çıkarması karton kolileri vazgeçilmezler arasında sokmaktadır. Endüstride imal edilen ürünlerin büyük bir bölümü koliler ile taşınmaktadır. Gıda, otomotiv, elektronik, tekstil, petro kimya alanında, takı ve süs aksesuarları konusunda, mutfak araç ve gereçlerinde, ev dekorasyon ürünlerinde, bağ ve bahçe ürünleri gibi pek çok alanda imal edilen ürünler karton koliler ile güvenli şekilde taşınmaktadır. Kahramanmaraş de karton kolilerin endüstri alanında oldukça fazla tercih edilmesinin temel sebeplerinden birisi, dayanıklı olması, her boya uygun şekilde firmaların talepleri doğrultusunda üretilebilmesi, doğada rahat şekilde çözünebilmesi ve en önemlilerinden birisi boş iken katlanma özelliği sayesinde büyük bir hacimsel kazanım sağlaması gibi farklı özellikler sıralanabilir.

Kahramanmaraş Karton Koli

Kahramanmaraş Karton Koli, karton kolilerin üretim aşaması makinelerle el değmeden yapılmaktadır. Kahramanmaraş karton kutu çeşitleri konusunda Ümit Ambalaj olarak sektörün talepleri doğrultusunda özel koli çeşitleri yapmaktadır. Kahramanmaraş karton koli imalatında öncelikle oluklu mukavva levhalar çizilir, ardından basılma ve birleştirilme işlemleri yapılarak imalat sürecinin belli aşaması tamamlanmış olur. Müşterilerin talep ettiği özel boyutlar ve dayanıklılık konuları göz önüne alınarak üretim işlemi devam eder. Müşteriler eğer ki bu aşamada özel bir talepte bulunmuşsa bu kriterlere uygun şekilde baskı, kanal açma ve çizgi gibi işlemler tek makineden geçerek tamamlanır. Bunların ardından katlama izleri üzerinden birleştirme ve yapıştırma yapılır. Kahramanmaraş karton koli imalatı sürecinde müşterilerin talepleri doğrultusunda kolilerin kenarlarına zımba makinesi ile tel dikiş yapılmaktadır. Karton koli üretiminin tüm aşamaları bilgisayarlı şekilde makineler aracılığı ile yapıldığı için oldukça hızlı şekilde talep edilen karton kutular imal edilmektedir. Üretim konusunda ortalama bir rakam vermek gerekirse 80x50x50 boyutlarında bir karton kolinin üretimi ortalama 60 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu zaman elbette farklılık gösterebilir, makineden makinaya değişeceği gibi karton özelliklerine göre de farklılıklar yaşanabilmektedir. Üretimde belirleyici olan unsur, istenilen oluklu mukavvanın hızlı şekilde üretimden çıkmasıdır. Bu süreç hızlı şekilde tamamlandıktan sonra diğer aşamalar hızlı ilerlemektedir. Kahramanmaraş karton koli satan yerler arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Kahramanmaraş karton koli imalatının fabrikada tamamlanmasının ardından karton koliler boyutlarına göre birbir üstüne istiflenerek taşıma araçlarına yüklenir. Her bir karton koli 5er 10ar ya da 20 şer olacak şekilde bağlanır. Böylece taşımak hem kolay hem de daha pratik olacaktır. Karton koliyi imal ederken kullanılan temel malzeme kraft adı verilen kağıttır. Bu kağıt aslında tek parça olduğu zaman hiçbir işe yaramadığı gibi onu güçlü ve sağlam hale getiren üç katlı olmasıdır. Kraft kağıdını 3 katlı olacak şekilde aralarında oluk bırakılarak yapıştırılır. Böylece sağlam ve oldukça dayanıklı bir karton elde edilir. Bu karton üretiminin ardından makinalarda istenildiği ölçülerde katlanır, kesilir ve yapıştırılır. Tüm bu işlemlerin ardından karton koliler hazır hale gelecektir. Dayanıklı olduğu kadar hafif bir malzeme olan karton koli günümüzde sanayide farklı sektörlerde taşımacılık alanında kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Kahramanmaraş karton koli çeşitleri farklılık göstermektedir. Tam kapaklı, yarım kapaklı, tutmalı koli, arşiv kolisi, klasör kolisi, pizza kutusu kolisi, ayakkabı kolisi, karton poşet koli gibi pek çok farklı türlerde ve müşteriye özel olarak koli imal edilmektedir.

ambalaj iletişim

Ümit Ambalaj Şirketi

Ümit Ambalaj olarak tüm ambalaj hizmetlerini en kaliteli şekilde sağlıyoruz.