Kahramanmaraş Ayran Viyolü

Ümit Ambalaj şirketi olarak ambalaj konusunda sizlere en iyi hizmeti vermek için çalşıyoruz.

Kahramanmaraş Ayran Viyolü

Kahramanmaraş ayran viyolü ile ayranların nakliye işleminin kolay olması için imal edilen bir üründür. Üretim sürecinde taleplere göre farklı boy ve ebatlarda üretilebilen ayran viyolü ayran taşıma işleminde kullanılır. Böylece ayranlar çok daha güvenli şekilde gidecekleri alanlara ulaşarak tüketiciler ile buluşmaktadır. Kahramanmaraş ayran viyolü dayanıklı karton kutulardan imal edilen bir üründür. Ürün imal edilme aşamasında karton kutu tercih edilmesinin temel sebeplerinden birisi dayanıklılığı sayesinde güvenli bir şekilde taşıma imkanı sunmasıdır. Endüstride özellikle gıda firmaları tarafından talep edilen ayran viyolleri ile üretilen ürünler hasar görmeden perakende marketlere rahatlıkla ulaştırılabilmektedir. Tek seferlik kullanıma sahip olan ayran viyolleri aynı zamanda sağlam olduğu kadar ekonomik olmak zorundadır. Tamamen doğa dostu malzemelerden yani karton kutulardan imal edilen Kahramanmaraş ayran viyolü günümüzde ayran taşıma işleminde vazgeçilmez bir araçtır. Kahramanmaraş ayran kutusu satan firmalar arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ayran viyolü ayran kutuların katılacağı gözlerden oluşan karton kutudur.

Kahramanmaraş Ayran Viyolü

Kahramanmaraş ayran viyolü üretimlerinde farklı boyutlar tercih edilmektedir. Her bir viyol farklı boyutlarda ve gözlerde imal edilerek kapasitesine göre özel olarak üretilir. 75x150 ayran viyolü 20 adet ayran alırken, 75x200 ayran viyolü ise sadece 6 ayran almaktadır. 75x200 ayran viyolü ise yine 20 adet ayran taşıma kapasitesine sahiptir. 75x150 ayran viyolü ise 20 adet göze sahip olan bir üründür. 95x200 ayran viyolü 12 göze sahiptir. 95x210 ayran viyolü 12 göze sahip olan bir ürün olarak imal edilmektedir. 95x300 ayran viyolü ise yine 12 adet kapasitelidir. Kahramanmaraş ayran viyolü üretimi yapan firmalar tarafından farklı boyutlarda da üretim yapıldığı gibi marka da basılabilmektedir. Ayran viyolü pratik olmasının yanı sıra güvenli oluşu sebebiyle günümüzde gıda endüstrisinin arka planında rol alan temel argümanlardan birisidir. Özellikle ayran gibi hassas sıvı gıdalar için toplu şekilde taşıma imkanı sunan ayran viyolü günlük binlerce ayran imal eden firmanın en çok talep ettiği ürünler arasında yerini almıştır.

Ayran ve Türk Mutfağı

Türk mutfağının en önemli gıdalarından birisi olan yoğurt pek çok farklı yemekte kullanılarak lezzet kattığı bilinmektedir. Yoğurt aynı zamanda içine su katılarak sıvı bir form kazandırılarak içecek olarak da kullanılmaktadır. Yoğurdun sıvı hali yani ayran belli adetlerde küçük kutular içinde fabrikalardan tüketiciye güvenli şekilde ulaşması için ayran viyolü adı verilen kutuya ihtiyaç vardır. Karton kutulardan imal edilmiş kutular yardımıyla ayranlar gideceği noktaya kadar sorunsuz taşınmaktadır. Türk yeme-içme kültüründe büyük bir paya sahip olan yoğurt ana yemekler için de lezzet kaynağıdır. Yoğurdun kökenleri M.Ö 1600’lere kadar yani Orta Asya’ya dayanmaktadır. Bu süreçte sütü işlemeyi öğrenen toplumlar sütü pıhtılaştırmayı başararak sütten yoğurt elde etmişlerdir. O günden itibaren tüm dünyada evrensel bir şekilde kullanılan özel bir gıda olarak bilinir.

Ayran yoğurdun sıvı formu olarak tanımlanabilir. Evlerimizde yoğurdu ayran yapmak için su katarken, ayran imal eden firmalarda ise bu durum biraz daha farklıdır. Firmalar ayran elde ederken sütü direkt olarak mayalayarak ayran elde etmektedirler. Yemeklerin yanında içecek olarak kullanılan ayran kültürümüzde büyük bir öneme sahiptir. Pek çok yemeğin yanına yakışan ve lezzet katan özel bir içecek olan ayran sevilerek tüketilen içeceklerden birisidir. Sıcak havalarda ferahlamak için asitli içeceklerin yerine tercih edilen özel bir gıda olan ayran, asitli gıdaların aksine besleyici özelliği ile oldukça faydalı bir gıda olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık açısından faydalı olan ayran tüm yaş grupları için gönül rahatlığı ile tüketilebilme özelliği sayesinde geniş bir kitleye hitap etmektedir. Protein, vitamin, mineral gibi sütte bulunan tüm besin öğelerini içeren özel bir gıda olan ayran genç yaşlı pek çok kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir.

ambalaj iletişim

Ümit Ambalaj Şirketi

Ümit Ambalaj olarak tüm ambalaj hizmetlerini en kaliteli şekilde sağlıyoruz.